महोत्सवबाट १७ हजारले लिए स्वास्थ्य लाभ

बिर्तामोड, मंसिर ९ । बिएन्डसी टिचिङ हस्पिटलले आयोजना गरेको पूर्वाञ्चल स्वास्थ्य महोत्सवबाट करिब १७ हजारले स्वास्थ्य लाभ लिएको हस्पिटलले जनाएको छ ।

हस्पिटलले मंसिर २ गतेदेखि ६ गतेसम्म महोत्सव आयोजना गरेको थियो । तर, स्वास्थ्य परीक्षण गराउनेको चाप बढेपछि हस्पिटलले दुई थप गरेको कार्यकारी निर्देशक दुर्गा प्रसाईंले बताए । उनका अनुसार निःशूल्क ओपीडी सेवामा १६ हजार ८३२ जनाले स्वास्थ्य परीक्षण गराएका थिए ।

‘त्यसमध्ये १५ हजार ७३२ जनाले प्रयोगशालामा स्वास्थ्य परीक्षण गराएको, ३१२ जनाले शल्यक्रियासमेत गराएको र अल्ट्रासाउण्ड, एक्स–रे, एमआरआई, सिटी स्क्यानसहितको रेडियोलोजी सेवा ९ हजार ६२२ जनाले लिए’, कार्यकारी निर्देशक प्रसाईंले भने । हस्पिटलले २ करोड खर्च लाग्ने अनुमान गरे पनि पौने तीन करोड खर्च भएको उनको भनाइ छ । महोत्सव अवधिभर विभिन्न क्षेत्रमा पौने छ करोडबराबरको छुट दिइएको उनले बताए । उनले महोत्सव भव्यरुपमा सफल भएको दाबी पनि गरे ।

Facebook Comments