साजन हत्याको आरोपमा तीनजना पक्राउ

बिर्तामोड, फागुन २९ । बिर्तामोडका सुन व्यवसायी साजन मुखियाको हत्या आरोपमा प्रहरीले तीनजनालाई मंगलबार पक्राउ गरेको छ ।

स्रोतका अनुसार पक्राउ पर्नेमा ऋद्धिसिद्धि ज्वेलर्स बिर्तामोडका सञ्चालक पारस देवसहित माओवादीका पूव लडाकु प्रकाश ओली र अर्का एक व्यक्ति रहेका छन् । माओवादीका पूर्वलडाकु पाँचथरको फिदिमबाट सोमबार राति पक्रउ परेका हुन् भने अर्का एक व्यक्ति सुनसरीको इटहरीबाट पक्राउ परेका हुन् । पक्राउ परेका तीनैजनालाई प्रहरीले सार्वजनिक भने गरेको छैन । घटनाको अनुसन्धान पूरा भएपछि उनीहरुलाई सार्वजनिक गरिने इलाका प्रहरी कार्यालय बिर्तामोडले जनाएको छ ।

गत फागुन २० गतेदेखि बेपत्ता बनेका मुखियाको धारिलो हतियार प्रयोग गरी हत्या गरेको अवस्थामा सोमबार शव फेला परेको छ । उनको शव इलामको रोङ गाउँपालिका–३ कोल्बुङ (मेची राजमार्गको लसुने–अर्यालचोक) सडकखण्डको जमुनेडाँडामा सडकबाट करिब २० फिट तल जुटको बोरामा राखेर फालिएको अवस्थामा भेटिएको थियो ।

हत्याको विरोधमा बिर्तामोड बन्द

दुई वर्षदेखि बिर्तामोडमा सुनचाँदीको पसल सञ्चालन गर्दै आएका २६ वर्षीय साजनको हत्याको विरोधमा बिर्तामोडका व्यवसायीले मंगलबार एक दिनका लागि बजार बन्द गराएका छन् । सुनचाँदी व्यवसायी संघ र बिर्तामोड उद्योग वाणिज्य संघको अगुवाईमा बजार बन्द गरिएको हो ।

बिर्तामोडको गोर्खा डिपार्टमेन्टल स्टोरनजिकै रहेको देवा ज्वेलर्सका सञ्चालक साजन २० फागुनदेखि बेपत्ता थिए ।

Facebook Comments